spot_img

МВР: Приведени крадци фатени на дело

МинистерстваМВР: Приведени крадци фатени на дело

Најчитано

На 22.01.2022 околу 18,30 часот на ул.,,Воденска“ во Скопје полициски службеници од Единицата за интервентна полиција ги затекнале при извршување кривично дело тешка кражба Р.А(24) и А.И(20) од Скопје и кај нив биле пронајдени предмети поврзани со кривичното дело.

Лицата се приведени и против нив ќе биде поднесена соодветна пријава.

 

 

 

 

Извор: Министерство за внатрешни работи 

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img

Последни објави

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img

Читај повеќе