Богданци: Одбележување на хоризонтална патна сигнализација на улиците Маршал Тито, Бранд Петрушев, Крушевска и Изворски

ОпштиниБогданци: Одбележување на хоризонтална патна сигнализација на улиците Маршал Тито, Бранд Петрушев,...

Најчитано

Општина Богданци ги известува граѓаните дека поради уредување на режим на сообраќај и поставување на сообраќајни знаци, односно поставување на хоризонтална сообраќајна сигнализација на улиците ,,Маршал Тито”, ,,Бранд Петрушев“, ,,Крушевска“ и ,,Изворски“ во Богданци, потребно е да се отстранат сите автомобили од улиците почнувајќи од 09.08.2022 год. (вторник) заклучно со 11.08.2022 год. (четврток).

Апелираме до сите учесници во сообраќајот да наидат на разбирање и да го почитуваат воведениот режим на сообраќај и поставената патна сигнализација.

 

 

 

Извор: Општина Богданци

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
https://form.jotform.com/222403480783353spot_img

Последни објави

spot_img
spot_img

Читај повеќе