Ѓорче Петров: Организирана акција за чистење на паднати лисја по улиците

ОпштиниЃорче Петров: Организирана акција за чистење на паднати лисја по улиците

Најчитано

Екипите на Комунален пункт на општина Ѓорче Петров деновиве се во координирана акција за расчистување на паднатите лисја по коловози и тротоари во надлежност на општината.

Урбаната заедница „Мирче Ацев“ е расчистена. Следуваат акции и другите урбани и месни заеднци.

 

 

Извор: Општина Ѓорче Петров

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
https://form.jotform.com/222403480783353spot_img

Последни објави

spot_img
spot_img

Читај повеќе