spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
HomeОпштиниПетровец: Извршена целосна реконструкција на две улици

Петровец: Извршена целосна реконструкција на две улици

Општина Петровец изврши целосна реконструкција уште на две локални улици во населено место Петровец. Станува збор за крак на улица „6“ во должина од 190 метри со вредност од 1.326.786,00 денари и крак на улица „12“ во должина од 100 метри со вредност од 711.562,00 денари.

Финансиските средства за реконструкција на гореспоменатите локални улици во целост се обезбедени од Буџетот на Општина Петровец.

 

 

Извор: Општина Петровец

Прочитајте