spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
HomeОпштиниВевчани: Развој на конгресниот туризам во Вевчани

Вевчани: Развој на конгресниот туризам во Вевчани

Општина Вевчани работи посветено на развој на конгресниот туризам, преку промоција и организирање настани во Мултикултурниот Центар.

Во конгресната сала е одржана работилницата “Одржливо управување на отпадот на локално ниво” организирана од Здружението на локални управни органи и региони на Шведска (SALAR).

 

 

 

Извор: Општина Вевчани

Прочитајте

Бутел: По 40 години реконструкцијата на улицата “Натанаил Кучевишки”

0
Нема запирање кога се работи за доброто на граѓаните и за нивните потреби. Денес, започна реконструкцијата на улицата “Натанаил Кучевишки” со површина од 3000...