HomeОпштиниБерово: Одговорете на анкета ,,Кој сакате да учествува на ЕТНО плоштад фестивалот...

Берово: Одговорете на анкета ,,Кој сакате да учествува на ЕТНО плоштад фестивалот 2023 година”

Почитувани граѓани на Општина Берово

Со цел, целосно транспарентно и отчетно работење на општина Берово,  Ве известуваме дека на веб страната на Општина Берово www.berovo.gov.mk ,  е поставена анкета за тоа Кој сакате да учествува на ЕТНО плоштад фестивалот 2023 година.

Анкетата е поставена од десна страна, на отварање на општинската веб страна.

Притоа, понудени се следниве музички ѕвезди:

Саша Ковачевиќ

Даниела Мартиновиќ

Петар Грашо

Јелена Розга

Жељко Самарџич

По истекот на 5 денови од анкетата, музичката ѕвезда која што ќе освои најголем број гласови и  доколку не постојат некакви пречки,  ќе биде склучен договор за ангажирање за време на  ЕТНО плоштад фестивалот 2023 година.

Се надеваме дека ќе го донесете правиот избор и Берово ќе понуди одлична програма  и многу забава за време на ЕТНО Плоштад фестивалот 2023 година.

Извор: Општина Берово

ДИК: Излезност – Претседателски избори 2024

Прочитајте и погледнете 👀👇 ПРЕТСЕДАТЕЛСКИ ИЗБОРИ 2024 Извор: Државна изборна комисија