spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
HomeОпштиниГази Баба: Повисоки плати за сезонските работници во ЈКП Гази Баба

Гази Баба: Повисоки плати за сезонските работници во ЈКП Гази Баба

Денес градоначалникот Бобан Стефковски беше во посета на ЈКП Гази Баба каде имаше средба со дел од сезонските работници, како и со директорот Игор Атанасовски.

Сезонските работници во ЈКП Гази Баба се луѓето кои се секогаш и секаде, при секакви прилики да делуваат во интерес на граѓаните.

Комуналната хигиена во општината е еден од важните сегменти во секојдневното функционирање на општината.

И во иднина општина Гази Баба ќе дава поддршка во насока на зголемување на платите на сезонските ангажирани работници во ЈКП Гази Баба.

Извор: Општина Гази Баба 

Прочитајте

МЗ: Средба со директорот на ФЗОМ – Разгледани можностите за проширување...

0
Министерот за здравство Арбен Таравари одржа состанок со директорот на Фондот за здравствено осигурување, д-р Александар Клековски, претставници на Фарамабренд-Нова (асоцијација на иновативни фармацевтски...