spot_img

Гази Баба: Во тек е решавање на деценискиот проблем кој го има Автокоманда со сообраќајниот хаос

ОпштиниГази Баба: Во тек е решавање на деценискиот проблем кој го има...

Најчитано

Во насока на транспарентно работење во кое последниот збор ќе го имаат граѓаните во Културниот дом Димитар Влахов во Автокоманда оддржавме јавна презентација на Сообраќајната студија за режим на сообраќај во Автокоманда, како и на предлогот за воведување на Зонско паркирање.

Градоначалникот Бобан Стефковски на оваа средба ја искажа својата решителност да се стави крај на деценискиот проблем кој го има Автокоманда со сообраќајниот хаос.

Спроведена беше и теренска анкета со посета на сите домаќинства во Автокоманда на која мнозинството од домаќинствата даде поддршка на пакетот кој е понуден на граѓаните во Автокоманда за воведување на Зонско паркирање.

Извор: Општина Гази Баба 

spot_img
spot_img
spot_img
spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
https://form.jotform.com/222403480783353spot_img

Последни објави

spot_img
spot_img

Читај повеќе