spot_img

Гостивар: Секторот за образование на средба со претставници на МВР: Разговараа за безбедноста во училиштата

ОпштиниГостивар: Секторот за образование на средба со претставници на МВР: Разговараа за...

Најчитано

Претставници од Министерството за внатрешни работи  беа присутни во просториите Советот на општина Гостивар, каде што одржаа средба со директорката на Секторот за образование при општина Гостивар, Аслиан Снопче и со директорите училиштата.

На средбата се разговараше за безбедноста во основните и средните училишта како и за активностите што треба да ги преземат институциите за да има безбедни училишта.

Општина Гостивар е посветена на максимална безбедност во основните и средните училишта и постојано има средби со институциите на кои се разговара за прашањето за безбедноста во училиштата.

 

 

 

Извор: Општина Гостивар

spot_img
spot_img
spot_img
spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
https://form.jotform.com/222403480783353spot_img

Последни објави

spot_img
spot_img

Читај повеќе