spot_img

Гостивар: Во месецот на лицата со ретки болести градоначалникот Арбен Таравари им дава поддршка на лицата со овие болести

ОпштиниГостивар: Во месецот на лицата со ретки болести градоначалникот Арбен Таравари им...

Најчитано

Февруари е месец на луѓето со ретки болести, затоа градоначалникот на општина Гостивар, Арбен Таравари го пречека на средба Јосиф Мишевски, лице со ретка болест, со кого општина Гостивар организираше низа активности за подигање на свеста и различни проекти.

На средбата се разговараше за подготовка на акционен план и традиционално, по повод овој месец, беа обоени и рацете.

Инаку, општина Гостивар минатата година подели стипендии на ученици и студенти со ретки болести.

 

 

 

Извор: Општина Гостивар 

spot_img
spot_img
spot_img
spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
https://form.jotform.com/222403480783353spot_img

Последни објави

spot_img
spot_img

Читај повеќе