spot_img

Штип: Пристигнаа пожарникарите – Херои кои учествуваа во спасувачка мисија во Турција

ОпштиниШтип: Пристигнаа пожарникарите - Херои кои учествуваа во спасувачка мисија во Турција

Најчитано

Градоначалникот на Општина Штип, Иван Јорданов ги пречека и прими во својот кабинет, а воедно им се зблагодари од лично име но и од име на штипјани за нивната пожртвуваност, хуманост и подготвеност да бидат едни од првите пожарникари кои во состав на Републичите сили за заштита и спасување заминаа да помогнат со справувањето на оваа природна катастрофа.


Општина Штип донесе одлука овие пожарникари да добијат награда во износ од една просечна плата како благодарност за нивната пожртвуваност.

 

 

 

 

Извор: Општина Штип 

spot_img
spot_img
spot_img
spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
https://form.jotform.com/222403480783353spot_img

Последни објави

spot_img
spot_img

Читај повеќе