spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
HomeОпштиниГази Баба: Обезбедуваме на нови паркинг места за жителите на Автокоманда

Гази Баба: Обезбедуваме на нови паркинг места за жителите на Автокоманда

Вчера утрото градоначалникот Бобан Стефковски заедно со претставници од Секторот за градежништво, комунални работи и сообраќај излегоа на терен низ Урбаната заедница Автокоманда со цел утврдување на локации за обезбедување на нови паркинг места за жителите од оваа населба.

Нов паркинг простор ќе се изгради во дворот на ООУ “Стив Наумов” наспроти пазарот, а дополнително се разгледуваат и други локации.

Решавањето на проблемот со сообраќајниот хаос во Автокоманда е приоритет, а решението на овој проблем ќе го бараме низ дијалог со граѓаните.

Извор: Општина Гази Баба

Прочитајте

Јегуновце: Работна посета низ повеќе населени места

0
Градоначалникот на општина Јегуновце беше на работна посета низ повеќе населени места во општина Јегуновце каде направив увид на започнати проекти: Во завршна фаза е...