Гази Баба: Засадени нови зимзелени украсни садници на плоштадот во Автокоманда

ОпштиниГази Баба: Засадени нови зимзелени украсни садници на плоштадот во Автокоманда

Најчитано

По повод почетокот на пролетта, екипите на ЈКП Гази Баба на плоштадот во Автокоманда засадија нови зимзелени украсни садници.

Дополнително, ЈКП Гази Баба на различни локации низ општина Гази Баба ќе изврши засадување на нови садници.

Заштитата на животната средина е приоритет и во таа насока ќе продолжиме со зададување на нови садници и подигање на нови зелени површини низ нашата Гази Баба.

Извор: Општина Гази Баба 

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
https://form.jotform.com/222403480783353spot_img

Последни објави

spot_img
spot_img

Читај повеќе