spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
HomeОпштиниГази Баба: Асфалтирање на локални улици во Виниче

Гази Баба: Асфалтирање на локални улици во Виниче

Градоначалникот Бобан Стефковски беше во посета на населеното место Виниче каде во тек беа градежни активности за асфалтирање на локални улици.

Заедно со граѓаните продолжува во решавање на инфраструктурните проблеми во сите населени места во општина Гази Баба.

Големата градежна офанзива која е во тек ќе донесе реализација на голем број на нови проекти.

Извор: Општина Гази Баба

Прочитајте

Карпош: Салата ,,Партизан’’ со ново осветлување

0
Во рамки на реконструкцијата на спортскиот објект ,,Наум Наумовски Борче’’, познат како ,,Партизан’’, изминатиот период се поставуваше ново лед осветлување. Од целосниот простор, употребени...