spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
HomeОпштиниГази Баба: Инспекциските служби и градоначалникот Стефковски на терен во Трубарево

Гази Баба: Инспекциските служби и градоначалникот Стефковски на терен во Трубарево

По сторијата на утринската програма на Сител, градоначалникот Бобан Стефковски заедно со инспекциските служби од Гази Баба  излегоа на терен во Трубарево.
Инспекциските служби во континуитет согласно своите Законски надлежности делуваат на терен и ги санкционираат лицата кои вршат напасување на овци на јавни површини.
Дополнително општината ќе побара и од државните институции да ги исполнат своите законски надлежности.

 

Извор: Општина Гази Баба

Прочитајте

Град Скопје: Соопштение

0
Ја известуваме пошироката јавност дека денес од објава на извесен организатор на SkopYard кој од 21 март без претходно добиена согласност најавувал дека на...