spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
HomeОпштиниКисела Вода: Пролетна дератизација за уништување на глодари

Кисела Вода: Пролетна дератизација за уништување на глодари

Општина Кисела Вода во соработка со фирмата ТОКСИ-ВЕТ ДООЕЛ-Скопје од понеделникот, 27.03.2023, започна со вршење на пролетна системска дезинфекција, дезинсекција и дератизација за уништување на штетните глодари на на јавните површини.

 

Со дератизацијата и дезинсекцијата во наредните 20тина дена, согласно програмата на Секторот за комунални работи, инфраструктура, сообраќај и заштита на животна средина ќе бидат опфатени шахтите во сите месни и урбани заедници.

Општина Кисела Вода организира вакви акции за уништување на штетните глодачи два пати годишно, на пролет и на есен.

 

 

 

 

Извор: Општина Кисела Вода

Прочитајте

Илинден: Пуштено во употреба спортското игралиште во Миладиновци

0
Општина Илинден со засилено темпо работи на изградба и реконструкција на спортските терени во повеќе населени места. Денеска беше пуштено во употреба спортското игралиште...