spot_img
spot_img

Гази Баба: Дел од проектот Инклузија на деца со посебни образовни потреби

ОпштиниГази Баба: Дел од проектот Инклузија на деца со посебни образовни потреби

Најчитано

Во просториите на општина Гази Баба градоначалникот Бобан Стефковски го потпиша меморандумот за соработка на општина Гази Баба со Здружението за Асистивна технологија “Отворете ги прозорците” чија цел е реализација на проектот Инклузија на деца со посебни образовни потреби.

Овој проект ќе се реализира со заедничка соработка помеѓу општината, здружението и Детската фондација Песталоци, а во насока на поддршка на образовните политики и иницијативи за обезбедување инклузивно образование.

Процесот на инклузија на децата со посебни образовни потреби од сите нас бара сериозна посветеност која ние преку реализација на различни проекти ја докажуваме.

Извор: Општина Гази Баба 

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
https://form.jotform.com/222403480783353spot_img

Последни објави

spot_img
spot_img

Читај повеќе