spot_img
spot_img

Гази Баба: Стефковски на средба со граѓани во населеното место Црешево

ОпштиниГази Баба: Стефковски на средба со граѓани во населеното место Црешево

Најчитано

На средбата со жителите на Црешево градоначалникот Бобан Стефковски разговараше за реализацијата на последната фаза од изградбата на фекалната канализациона мрежа.

Изминатиот период во ова населено место се реализираа две фази за изградба на канализационата мрежа и директно од општинскиот буџет се инвестираа околу 40.000.000 денари.

Низ дијалог со граѓаните ги решаваме децениските проблеми во општината.

Извор: Општина Гази Баба 

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
https://form.jotform.com/222403480783353spot_img

Последни објави

spot_img
spot_img

Читај повеќе