spot_img
spot_img

Гази Баба: Трибина организирана во чест на Трајко Попов

ОпштиниГази Баба: Трибина организирана во чест на Трајко Попов

Најчитано

На покана на Здружението за чување и негување на македонската традиција грaдоначалникот Бобан Стефковски беше присутен на Трибината за Трајко Попов, македонски борец и политички затвореник и за Културно уметничкото друштво- Раштак, која се одржа во Културниот дом Димитар Влахов во Автокоманда.

Членовите на ова ова Здружение работат и се залагаат за зачувување на традициите и историјата на македонскиот народ и нашата татковина Република Македонија.

Населеното место Раштак можеби е мало по територија но е со голема историја.

Извор: Општина Гази Баба 

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
https://form.jotform.com/222403480783353spot_img

Последни објави

spot_img
spot_img

Читај повеќе