spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
HomeОпштиниВаландово: Седница на Управниот одбор на ЗЕЛС

Валандово: Седница на Управниот одбор на ЗЕЛС

На ден 04.04.2023, се одржа 16 седница на Управниот одбор на ЗЕЛС која се одржа во Валандово. Заеднички, бараме решенија за предизвиците со кои се соочуваме на локално ниво.

На дневен ред беа Меморандумот за соработка со Владата, формулата за блок дотациите во образованието, состојбите со дивоградбите и останатите сфери од значење за локалните самоуправи.

 

 

Извор: Општина Валандово 

Прочитајте

АПЈ: Започна обуката на преведувачи и лектори по албански јазик

0
Како и претходните години, така и оваа година започна обуката на административни службеници, кои работат како преведувачи и лектори на албански јазик во нивните...