spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
HomeОпштиниГрад Скопје: Реконструирана улицата Рузвелтова

Град Скопје: Реконструирана улицата Рузвелтова

Екипи на Град Скопје ја завршија реконструкцијата на улицата „Рузвелтова“, на потегот од булевар „Илинден“ до булеварот „Партизански одреди“. Оваа значајна сообраќајница е обновена на површина од 7350 м2 и во должина од 600 метри, со што се овозможува зголемена безбедност на сите учесници во сообраќајот во овој дел од градот.

Градежните активности за реконструкција на улицата Рузвелтова завршија пред предвидениот рок за завршување на истиот, а овој начин на реализација на новите градските инфраструктурни проекти, системски со претходно елиминирање на детектирани недостатоци, ќе резултира со брзо, навремено и квалитетно изведување.

 

 

 

Извор: Град Скопје

Прочитајте

Битола: Интензивни работни активности на Јавните претпријатија

0
Поволните временски услови изминатиот викенд, овозможија непречено спроведување на работни активности на јавните претпријатија на повеќе локации. Јавното претпријатие Комуналец во соработка со Општина Битола,...