Гази Баба: Продолжува градежната офанзива

ОпштиниГази Баба: Продолжува градежната офанзива

Најчитано

Изминатите денови се работеше на изградба на нови паркинг места во Ченто.

Во периодот пред нас, во сите населени места во општина Гази Баба ќе се асфалтираат голем број локални улици, ќе се изградат игралишта со тартан и подлога од вештачка трева, нови детски катчиња и голем број на други проекти.

Општината од ден за ден добива лик на модерна и урбана општина.

 

 

 

Извор: Општина Гази Баба

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
https://form.jotform.com/222403480783353spot_img

Последни објави

spot_img
spot_img

Читај повеќе