spot_img
spot_img

Гази Баба: Продолжува грижата на градоначалникот Стефковски кон ранливите категории на граѓани

ОпштиниГази Баба: Продолжува грижата на градоначалникот Стефковски кон ранливите категории на граѓани

Најчитано

Градоначалникот Бобан Стефковски беше во посета на неколку семејства на територија на општина Гази Баба со цел да донира инвалидски колички.

Oбврска ни е како општина да се грижиме за луѓето кои се соочени со најразлични предизвици во секојдневното живеење.

Во периодот кој следува ќе продолжиме да градиме партнерски однос со сите категории на граѓани, а вооедно и ќе креираме и реализираме проекти со кои ќе овозможиме услови со цел на лицата со попреченост да им го олесниме секојдневниот живот.

 

 

Извор: Општина Гази Баба 

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
https://form.jotform.com/222403480783353spot_img

Последни објави

spot_img
spot_img

Читај повеќе