Македонски Брод: Јавен повик за формирање и конституирање Локално собрание за млади

ОпштиниМакедонски Брод: Јавен повик за формирање и конституирање Локално собрание за млади

Најчитано

Јавниот повик се распишува од иницијативен одбор во Општина Македонски Брод, кои ќе бидат дел од основање Локален младински совет во Општина Македонски Брод.

Локалното собрание за млади ќе го сочинуваат членови и ќе се избира делегат и заменик-делегат.

Членови на локалното собрание за млади можат да бидат млади номинирани од младински организации или друг тип младински структури од Општина Македонски Брод.

Комплетното известување можете да го погледнете ТУКА.

 

 

 

 

Извор: Општина Македонски Брод 

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
https://form.jotform.com/222403480783353spot_img

Последни објави

spot_img
spot_img

Читај повеќе