Крушево: Балканско првенство за кадети/ки ,,Крушево 2023″

ОпштиниКрушево: Балканско првенство за кадети/ки ,,Крушево 2023″

Најчитано

Ми претставува особена чест што оваа година токму Крушево ќе биде домаќин на Балканското првенство за кадети/ки ,,Крушево 2023″.

Денес Крушево покажа дека може да се носи со организацијата на големи натпревари и да помогне во создавање на нови генерации на спортисти. Воедно, со Претседателот на џудо федерацијата на РСМ потпишавме договор за користење на спортската сала во Крушево за потребите на престојното првенство во џудо кое ќе се одржува од 9-11 јуни 2023 година, каде учество ќе земат 12 држави.

Спортот е вистински амбасадор на Крушево и затоа продолжуваме да инвестираме во него и да означуваме големи успеси.

 

 

 

Извор: Општина Крушево 

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
https://form.jotform.com/222403480783353spot_img

Последни објави

spot_img
spot_img

Читај повеќе