Виница: Светскиот ден на литературата за деца

ОпштиниВиница: Светскиот ден на литературата за деца

Најчитано

По повод Светскиот ден на литературата за деца, ЈОУ Библиотека „Ванчо Прке’’ Виница во соработка со Младинската организација „Визија’’ при СОУ „ Ванчо Прке’’ Виница под менторство на професорката Марина Евтимова Митева, се реализираше театарски перформанс „Една поинаква Црвенкапа”.

Театарскиот перформанс го следеа второодделенчињата од ООУ „Гоце Делчев’’ – Виница, кои по завршување на претставата продолжија со читање на детски сказни.

 

 

 

Извор: Општина Виница 

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
https://form.jotform.com/222403480783353spot_img

Последни објави

spot_img
spot_img

Читај повеќе