spot_img
spot_img

Карбинци: Изградбата на една од двете планирани улици во с.Радање

ОпштиниКарбинци: Изградбата на една од двете планирани улици во с.Радање

Најчитано

Започнува изградбата на една од двете планирани улици во с.Радање кои се од големо значење за жителите.

Улицата е со должина од 200м во вредност од 515.794,00 денари со вклучено ДДВ. ️

 

“Нашата примарна цел е да се обезбедат соодветни услови за сите граѓани, бидејќи сите заслужуваат подобро место за живеење и улици без кал.” , изјави градоначалникот на општина Карбинци, Виктор Паунов.

 

 

Извор: Општина Карбинци

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
https://form.jotform.com/222403480783353spot_img

Последни објави

spot_img
spot_img

Читај повеќе