Карбинци: Уредување на пристапниот пат до земјоделските површини во село Кучица

ОпштиниКарбинци: Уредување на пристапниот пат до земјоделските површини во село Кучица

Најчитано

Започна пробивање и уредување на пристапниот пат до земјоделските површини во село Кучица.

На барање на жителите од Кучица, овој пат ќе биде уреден, проширен и тампониран се со цел подобро и побезбедно да се движат земјоделците од ова место.

“Нашите ветувања се реализираат, барањата на жителите се на прво место.”, изјави градоначалникот на општина Карбинци Виктор Паунов.

 

 

 

Извор: Општина Карбинци 

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
https://form.jotform.com/222403480783353spot_img

Последни објави

spot_img
spot_img

Читај повеќе