spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
HomeОпштиниЃорче Петров: ФК Македонија Ѓ.П. финалист во Купот на Македонија

Ѓорче Петров: ФК Македонија Ѓ.П. финалист во Купот на Македонија

Градоначалникот на Општина Ѓорче Петров, Александар Стојкоски пред одигрување на најважниот натпревар оваа сезона-Купот на Македонија на 20 мај ги посети фудбалерите и стручниот штаб на ФК Македонија Ѓ.П. кои се најголемата гордост на Ѓорче Петров.

 

-Им посакав спортска среќа и многу успех на натпреварот, а ние ќе ги бодриме од трибините и ќе им бидеме дополнителен ветер во грб – рече Стојкоски при посетата.

 

Ѓорче Петров е синоним за пркос, борба и победа, додаде, и така ќе биде и овој пат.

 

 

Извор: Општина Ѓорче Петров 

Прочитајте

Бутел: По 40 години реконструкцијата на улицата “Натанаил Кучевишки”

0
Нема запирање кога се работи за доброто на граѓаните и за нивните потреби. Денес, започна реконструкцијата на улицата “Натанаил Кучевишки” со површина од 3000...