spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
HomeОпштиниДојран: Мали олимписки игри

Дојран: Мали олимписки игри

Зошто обожуваме спорт? Забава, атмосфера, возбуда, адреналин!
Токму тоа, но и многу повеќе ќе почувствувате доколку одлучите да им дадете поддршка и да ги проследите малите олимписки игри кои денес и утре, 18ти и 19ти мај се одржуваат во нашиот Дојран, во Богданци и Валандово.
Мали олимписки игри е најголемиот и најмасовен спортски настан за учениците од основните училишта.
Ќе се натпреваруваат околу 500 ученици од 40 основни училишта, во 5 спортски игри:
кошарка, ракомет, одбојка, футсал и фудбал
(машки/женски).
“Оној кој не е доволно храбар да превзема ризици, нема ништо да постигне во животот”, рекол легендарниот Мохамед Али.
Ризиците кога станува збор за спортот, се секогаш прифатливи.
Да ги поддржиме натпреварувачите на малите олимписки игри. Денес и утре со сето срце да навиваме за големи спортски достигнувања!
 

Прочитајте

Мицкоски на средба со дијаспората во Њујорк, да се обединиме во...

0
Почитувани, Претседателот на Владата на Република Северна Македонија Христијан Мицкоски оствари средби со македонската дијаспора во Њујорк, САД. Присуствуваше на вечерната богослужба во чест на светите...