spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
HomeОпштиниИлинден: Јане Мицевски е новиот директор на Центарот за развој на Скопски...

Илинден: Јане Мицевски е новиот директор на Центарот за развој на Скопски плански регион

Градоначалникот на Општина Илинден, а воедно и претседател на Советот за развој на Скопски плански регион, Александар Георгиевски денеска ја одржа дванаесеттата седница на која меѓу точките беше, избор за директор на Центарот за развој на Скопски плански регион.

Мнозинството гласови одлучи новиот директор на Центарот за развој на Скопски плански регион за наредните четири години да биде Јане Мицевски.

Градоначалникот и претседател на Советот за развој на Скопски плански регион, Александар Георгиевски упати голема благодарност за досегашната успешна соработка со в.д. директорка Розета Арсовска, а на новоизбраниот директор Јане Мицевски му посака успешна работа со Центарот во наредните четири години.

 

 

Извор: Општина Илинден

Прочитајте

Мицкоски на средба со дијаспората во Њујорк, да се обединиме во...

0
Почитувани, Претседателот на Владата на Република Северна Македонија Христијан Мицкоски оствари средби со македонската дијаспора во Њујорк, САД. Присуствуваше на вечерната богослужба во чест на светите...