HomeОпштиниБутел: Задоволните лица на граѓаните се најголем мотив

Бутел: Задоволните лица на граѓаните се најголем мотив

ЗА ПРВПАТ ОВАА УЛИЦА Е ЦЕЛОСНО АСФАЛТИРАНА.

Со денешното асфалтирање, за првпат е поставен асфалт. Ова е улица којашто е опфатена со градежната експанзија.
По машинското гребење, денес се постави и нов асфалт. Поставени се и нови шахти и сливници, со што се надминува долгогодишниот проблем со поплавувањето.

Се подобрува патната мрежа во сите населени места, а приоритет добија оние места кадешто досега никогаш немало асфалт.

Градоначалникот Дарко Костовски нагласи дека општина Бутел продолжува со активностите во останатите населени места, што се опфатени во првата фаза.

Еднаков и рамномерен развој на сите населени места.

МЗ: Жителите на општина Илинден ќе добијат нов здравствен дом

Министерот за здравство, д-р Арбен Таравари, заедно со заменик министерот, Јовица Андовски и градоначалникот на општина Илинден, Александар Георгиевски направија увид во градежните активности...