HomeВлада

Влада

Инвестицискиот план за Западен Балкан ќе создаде одржлив раст и нови работни места

Премиерот Зоран Заев традиционално и годинава се обрати на Виенскиот Економски Форум, посветен на Економскиот и инвестициски план за Западен Балкан, со кој е...

Треба да се спроведе едногласната одлука на земјите членки на ЕУ од март минатата година за почеток на пристапните преговори

Претседателот на Владата на Република Северна Македонија, Зоран Заев денеска во Брисел се сретна со претседателот на Европскиот совет, Шарл Мишел. Двајцата соговорници на средбата...

СЕП: „Невозможно е да се одржува европската перспектива ако ЕУ не си ги исполнува ветувањата”

Во рамките на дводневната работна посета на Атина, заменик претседателот на Владата задолжен за европски прашања Никола Димитров на Делфи економскиот форум, имаше обраќање...

СЕП: Вицепремиерот Димитров на средба и со грчкиот министер за дигитализација, Пјеракакис

На маргините на 6-от Економски форум Делфи во Атина, заменик претседателот на Владата задолжен за европски прашања Никола Димитров имаше средба и со грчкиот...

СЕП: Вицепремиерот Димитров на средба со грчкиот МНР Дендиас

На маргините на Делфи економскиот форум во Атина, заменик претседателот на Владата задолжен за европски прашања Никола Димитров, имаше тет а тет средба со...

СЕП: „Дипломатијата на малите држави во комплексниот поредок“ во рамки на Економскиот форум Делфи

Во Атина, заменик претседателот на Владата задолжен за европски прашања Никола Димитров го започна своето учество на 6-от Економски форум Делфи со панел на...

Влада: Прва меѓувладина конференција за почетокот на преговорите уште во мандатот на португалското претседателство со Унијата

Претседателот на Владата на Република Северна Македонија Зоран Заев, денеска допатува во Брисел каде што вечерва, на покана на потпретседателот на Европската комисија и...

Влада: Итна одлука за детални проверки на сите објавени и необјавени информации за случајот “увоз на нафтени деривати”

Владата на Република Северна Македонија на денешната 71-ва седница дискутираше и ја оцени како вонредна и итна информацијата објавена во јавноста од страна на...

Влада: Позитивни движења во економијата, 2021 е година на стабилен економски раст

Претседателот на Владата на Република Северна Македонија Зоран Заев, одржа онлајн средба со шефицата на мисијата на Меѓународниот монетарен фонд (ММФ) за нашата земја,...

Влада: Редовна 71-ва седница

Владата на Република Северна Македонија денеска ќе ја одржи редовната 71-ва седница со повеќе точки на дневниот ред од својата програма за работа и...
spot_img

НАЈЧИТАНИ

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ